dr Mariola Sułkowska-Janowska

dr Mariola Sułkowska-Janowska

profesor w Uniwersytecie Śląskim (Instytut Filozofii), wykładowczyni w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego oraz Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego, doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii.

Certyfikowana tutorka i mentorka akademicka. Absolwentka zorganizowanych przez Unię Europejską oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej programów „Masters of Didactics Fundamentals” oraz „Masters of Didactics: Advanced Teaching and Tutoring”. Absolwentka certyfikowanych kursów i szkoleń z zakresu dydaktyki akademickiej, tutoringu, mentoringu oraz dydaktyki spersonalizowanej. Trenerka w  Centrum Dydaktyki UŚ (min. szkolenia “Aktywizacja studentek i studentów – narzędzia pracy, dobre praktyki  oraz inspiracje”, “ Aktywizacja z elementami grywalizacji”, “Course Designe”).

Research Assistant w Centre for European Studies, Harvard University, Research Fellow w Institute for Advanced Studies in the Humanities, University of Edinburgh oraz Royal Netherlands Academy of Arts and Science, Netherlands Institute for Advanced Studies in the Humanities and Social Sciences.

Na gruncie akademickim zajmuje się filozofią sztuki współczesnej, estetyką nowych mediów oraz filozofią ciała (tańczącego). Prywatnie,  miłośniczka kotów, Bacha i kuchni hinduskiej, praktykuje medytację i pranajamę.