dr hab. Małgorzata Przybyła-Kasperek, prof. UŚ

dr hab. Małgorzata Przybyla-Kasperek, prof. UŚ

Małgorzata Przybyła-Kasperek jest profesorem uczelni Instytutu Informatyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego. Uzyskała habilitację z informatyki w Instytucie Informatyki Polskiej Akademii Nauk w 2018 roku, doktorat z informatyki w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego w 2011 roku oraz tytuł magistra matematyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w 2006 roku. Jej badania koncentrują się na metodach sztucznej inteligencji, eksploracji danych, systemach wspomagania decyzji oraz klasyfikacji na podstawie danych rozproszonych.

Małgorzata Przybyła-Kasperek posiada dwudziestoletnie doświadczenie w dydaktyce szkolnictwa wyższego. Przygotowuje i wdraża kursy e-learningowe na platformie Moodle. Jest entuzjastą nauczania spersonalizowanego i projektowego. Brała udział w wielu szkoleniach dotyczących tutoringu oraz projektach realizujących różnorodne formy wsparcia w rozwoju studentów. Uważa, że realizacja interdyscyplinarnych projektów dydaktyczno-badawczych wraz ze studentami jest najwspanialszą formą wzajemnego rozwoju i wsparcia.

Ukończone kursy:

• Tutoring – edukacja spersonalizowana na uniwersytecie
  • Mistrzowie dydaktyki – Wdrożenie modelu tutoringu – Aarhus University, Denmark
  • Promoting scientific reasoning and epistemological attitude through Research based Teaching – University of Trieste
  • Advanced Programme on Teaching and Tutoring – Uniwersytet w Groningen

Udział w projektach:

• Śląska Szkoła Ćwiczeń
  • Tutoring dla Najlepszych
  • Mistrzowie dydaktyki
  • Advanced Programme on Teaching and Tutoring
  • Uczelnie Przyszłości – nowe możliwości w zakresie kształcenia
  • VINCI Zanurkuj w naukę – Interdyscyplinarna Międzynarodowa Szkoła Letnia na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych