Spotkanie DIGI PROF – 29.02.2024 r.

SPOTKANIE PARTNERÓW KONSORCJUM DIGI PROF.

W dniach 29 lutego – 1 marca br. w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbyło się spotkanie partnerów konsorcjum międzynarodowego projektu edukacyjnego DIGI-PROF – Transparent Assessment for Online Learning by Digitally Competent Professors. Projekt jest realizowany we współpracy konsorcjum następujących uczelni wyższych: Vytautas Magnus University (Litwa), Universitat Oberta de Catalunya (Hiszpania), Universidade de Aveiro (Portugalia), Duale Hochschule Baden-Württemberg Heilbronn (Niemcy), EDEN Digital Learning Europe (Estonia) oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Celem projektu DIGI–PROF jest wspieranie nauczycieli i instytucji szkolnictwa wyższego w projektowaniu i wdrażaniu przejrzystej ewaluacji uczenia się online, uznawaniu efektów uczenia, rozwijaniu kompetencji cyfrowych oraz wdrażaniu mikropoświadczeń. Obecnie realizowany jest ostatni rezultat projektu, w ramach którego zostały uruchomione dwa interdyscyplinarne kursy online dla studentów konsorcjum:

1. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju (6 ECTS)
  2. Sztuczna inteligencja w edukacji (6 ECTS)

Zajęcia będą realizowane w okresie marzec – czerwiec 2024 oraz będą prowadzone przez nauczycielki i nauczycieli akademickich konsorcjum. Po ukończeniu kursów studenci otrzymają mikropoświadczenia.