Mistrzowie dydaktyki: program zaawansowany

Okres realizacji projektu: 09.2021–09.2023

Program zaawansowany Mistrzów dydaktyki był przeznaczony dla  nauczycieli akademickich, którzy ukończyli szkolenia zagraniczne na Uniwersytecie w Groningen, Uniwersytecie w Gandawie, Uniwersytecie w Oslo, Uniwersytecie w Aarhus lub University College London, otrzymali certyfikat i chcieli poszerzyć swoje kompetencje w jednej z trzech ścieżek zaproponowanych przez Uniwersytet w Groningen:

1. Advanced Qualifications in Teaching – poszerzenie wiedzy i umiejętności zdobytych podczas kursu podstawowego. Ścieżka obejmuje 3 zjazdy i jest przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą podnieść kompetencje dydaktyczne. Planowane jest 9 edycji kursu.
  2. Train the Trainer – rozwijanie kompetencji osób zajmujących się doskonaleniem zawodowym nauczycieli akademickich. Ścieżka obejmuje 4 zjazdy i jest przeznaczona dla osób, które są związane z centrami dydaktycznymi na swoich uczelniach lub planują podjęcie tego rodzaju działań. Planowane są 3 edycje kursu.
  3. Educational Leadership – kurs dotyczy zarządzania w kontekście dydaktyki. Ścieżka obejmuje 4 zjazdy i jest przeznaczona dla osób, które zajmują stanowiska kierownicze w instytutach, zakładach, katedrach i innych jednostkach organizacyjnych na uczelniach. Planowane są 2 edycje kursu.

Tygodniowe zjazdy odbywały się w Warszawie co pół roku w ciągu 2 lat trwania projektu.  Dodatkowo nauczyciele akademiccy, które wybrali  ścieżkę 2 lub 3, mogli skorzystać z możliwości integracji tych ścieżek i ukończyć kurs łączony Train the Trainer + Educational Leadership.

Program ukończyło prawie 20 nauczycieli i nauczycielek akademickich UŚ.