dr Dagmara Gałajda

Zdjęcie Dagmary gałajdy

Adiunkt w Instytucie Językoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego, anglistka, językoznawczyni specjalizująca się w psycholingwistyce i glottodydaktyce, badaczka czynników afektywnych w nauczaniu, dobrostanu ucznia i nauczyciela, cyfrowej mowy ciała, Pokolenia Z, komunikacji w klasie językowej i zarządzania klasą. Wymienione tematy badawcze stanowią także treść prowadzonych przez nią szkoleń. Entuzjastka nauczania refleksyjnego, edukacji włączającej, mentoringu, tutoringu oraz zastosowania psychologii pozytywnej w klasie. Założycielka i mentorka studenckich grup badawczych, TableTalk, Teacher Wellbeing oraz Digital Body Language (DBL) & Generation Z (Gen Z). Autorka publikacji naukowych i dydaktycznych. Tutorka w Szkole Doktorskiej UŚ i Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych UŚ.