Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Śląskim Dzieci

W sobotę 14 października 2023 roku o godz. 10.00 w auli im. A. Pawlikowskiego na Wydziale Humanistycznym UŚ odbędzie się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2023/2024 na Uniwersytecie Śląskim Dzieci.

W programie uroczystości zaplanowano m.in:

• wystąpienie prorektorki ds. rozwoju kadry prof. dr hab. Ewy Jarosz,
  • pasowanie na studentów i studentki oraz wręczenie indeksów, a także ślubowanie
  • wykład inauguracyjny „Powiedz, gdzie jesteśmy! Jaki jest nasz kosmiczny adres?”, który wygłosi Damian Jabłeka – wicedyrektor Planetarium Śląskiego
  • liczne wydarzenia towarzyszące, w tym Lightshow „Tancerze ognia Azislight”.

Inauguracja będzie również doskonałą okazją do włączenia się w społeczność Uniwersytetu Śląskiego Dzieci i zapisania swoich pociech na zajęcia.

Szczegółowe informacje na temat uroczystości oraz oferty edukacyjnej UŚD dostępne są na stronie internetowej: www.dzieci.us.edu.pl.