„Szkieletowe potyczki, czyli poznajemy ludzkie kości”

Zapraszamy najmłodszych na kolejne spotkanie z fascynującą nauką.

Tym razem przygotowaliśmy dla Was „Szkieletowe potyczki, czyli poznajemy ludzkie kości”!

Ludzki szkielet to niesamowita konstrukcja, która utrzymuje wszystkie narządy w odpowiedniej pozycji oraz umożliwia poruszanie się. Jednakże to nie są jedyne zadania jakie spełniają kości, które kryją w sobie wiele ciekawostek. Bo tak naprawdę, ile kości buduje ludzki szkielet? Która kość jest najmniejsza, a która wykorzystywana była do obrony? Skąd się wzięły nazwy kości? Co kości mają wspólnego z krwią? Czy można żyć bez kości? Odpowiedzi na te pytania poszukamy wspólnie podczas warsztatów, w trakcie których wykorzystamy modele anatomiczne i inne pomoce, aby zgłębić tajemnice ludzkiego szkieletu. Przekonamy się, jak ciężkie są kości, jaki mają kształt i funkcje, ale również sprawdzimy i ułożymy cały szkielet z pojedynczych elementów.

Warsztaty dla dzieci w wieku 4-6 lat – 9:00-9:45
Warsztaty dla dzieci w wieku 7-10 lat – 10:30-11:15

Koszt warsztatów: 50 zł

Grafika dotycząca warsztatów Szkieletowe potyczki, czyli poznajemy ludzkie kości

W formularzu poniżej, macie Państwo dwie opcje płatności:

• przelew bankowy
  • płatność kartą (na miejscu)

Jeżeli wybierzecie Państwo pierwszą możliwość, prosimy o zrobienie przelewu na numer konta 64 1050 1214 1000 0023 4388 1542 przed przystąpieniem do wypełniania formularza, ponieważ podczas rejestracji będziecie Państwo poproszeni, o załączenie potwierdzenia przelewu.

Zapisy na warsztaty pod linkiem: https://formularze.us.edu.pl/us_dzieci