Nauka łączy – warsztaty i wykłady dla dzieci i młodzieży

27 i 28 maja 2024 roku odbędzie się cykl warsztatów i wykładów „Nauka łączy” zorganizowany dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pokazach naukowych, eksperymentach i warsztatach pod okiem naukowców największej uczelni na Śląsku.

Cykl wykładów i warsztatów „Nauka łączy” to wydarzenie przeznaczone dla grup zorganizowanych w 4 kategoriach wiekowych:
klasy 1–3,
klasy 4–6,
klasy 7–8,
szkoły ponadpodstawowe.

28 maja w programie dla najmłodszych przewidziano m.in. pokaz naukowy „Niebezpieczny przyjaciel ogień”, podczas którego część doświadczeń przeprowadzą sami uczestnicy, a także warsztaty biologiczne i chemiczne, związane z bezpieczeństwem w sieci oraz warsztaty z wykorzystaniem  klocków LEGO.

27 maja dla uczniów szkół ponadpodstawowych zostały przygotowane interaktywne wykłady dotyczące najpopularniejszych tematów i zagadnień, jakie mogą pojawić się podczas egzaminów maturalnych z języka polskiego, matematyki czy wiedzy o społeczeństwie.

Zgłoszenia odbywać się będą poprzez https://formularze.us.edu.pl/nauka_laczy . W formularzu dla każdej z grup wiekowych znajdują się osobne zakładki.

Szkoła zgłasza grupę na pokaz naukowy, a tuż po nim odbędzie się losowanie – każda klasa trafi na inne warsztaty. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń. Uczestnictwo w pokazach i warsztatach jest bezpłatne.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu uniwersytetotwarty@us.edu.pl lub pod nr telefonu 323592145.