Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku UŚ

Zaproszenie na uroczystą Inaugurację roku akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

18 października 2023 r. o godz. 16.00 w auli na Wydziale Nauk Społecznych (Katowice, ul. Bankowa 11) odbędzie uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Śląskim dla Słuchaczy i Słuchaczek z Katowic.

Wykład inauguracyjny pt. „A gdzież uczciwość, która nami kierować miała?”. Kilka uwag o nas samych i dobromyślności” wygłosi prof. dr hab. Tadeusz Sławek. W programie wydarzenia znajdzie się także krótki występ artystyczny w wykonaniu dr Aleksandry Hałat i dr. Marcina Hałata z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ.

23 października 2023 r. o godz. 15.00 odbędzie się uroczystość inauguracji dla Słuchaczy i Słuchaczek z sosnowieckiej grupy Uniwersytetu Trzeciego Wieku UŚ. Wydarzenie będzie miało miejsce w Międzywydziałowej Auli przy Wydziale Nauk Przyrodniczych (Sosnowiec, ul. Będzińska 60). W programie znajdzie się m.in. wykład inauguracyjny, który wygłosi dr hab. Agnieszka Turska-Kawa, prof. UŚ oraz występ artystyczny w wykonaniu dr hab.  Bartosza Listwana, prof. UŚ z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ.

4 października 2023 r. odbyła się inauguracja roku akademickiego UTW UŚ dla grupy z Jastrzębia-Zdroju. Dla zebranych w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. prof. J. Świdra w Jastrzębiu-Zdroju wykład inauguracyjny pt. „Bezgraniczność głupoty i granice mądrości. Na rozdrożach sokratejskiej pedagogii niewiedzy” wygłosił dr hab. Marek Rembierz, prof. UŚ.

Szczegółowe informacje na temat uroczystości oraz oferty edukacyjnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Śląskim dla wszystkich grup dostępne są na stronie internetowej: www.utw.us.edu.pl.