Edukatorium wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej

14 listopada 2024 r. w przestrzeniach Uniwersytetu Otwartego UŚ (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się Edukatorium wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej pn. „Ku przyszłości – otwarte głowy, serca i ręce”. Warsztaty adresowane są do nauczycielek i nauczycieli śląskich szkół.

Wydarzenie stworzy przestrzeń na spotkanie pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, nauczycielek i nauczycieli oraz osób studenckich. To szansa na dialog, wymianę wiedzy i doświadczeń oraz zwiększenie oddziaływania nauki i edukacji na różne sfery życia. Dobór tematyki warsztatów splata różnorodne ścieżki tematyczne podejmowane w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, takie jak zdrowie i jakość życia, innowacje społeczne oraz kreacje i krytyka. Edukacja matematyczna, empatia i szukanie innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do potrzeb oraz możliwości ich odbiorców, uczenie się „za pomocą rąk”, dbanie o swój i innych dobrostan poprzez ruch i taniec (który integruje, poprawia nastrój i kondycję), edukacja równościowa oraz odkrywanie i pielęgnowanie mocnych stron w sobie i w innych to odpowiedź na potrzeby współczesnych czasów. Nauczyciele wciąż aktualizujący swoją wiedzę i umiejętności w duchu lifelong learning są inwestycją, która procentuje poprzez wiedzę i umiejętności ich uczniów. Dlatego adresatkami i adresatami wydarzenia są nauczycielki i nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz klas 1-3 szkoły podstawowej, a także osoby studenckie z kierunków pedagogicznych i specjalności nauczycielskich uczelni wyższych.

Zapisy odbywają się poprzez formularz rejestracyjny: https://formularze.us.edu.pl/_edukatorium/911/5552