JosAnn Cutajar

JosAnn Cutajar jest wykładowcą na Wydziale Płci i Seksualności Uniwersytetu Maltańskiego. Ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe jako ekspert ds. Płci i rozwoju społeczności. Pracowała jako konsultant w różnych maltańskich jednostkach rządowych. W latach 2017–2020 pełniła funkcję koordynatora Rady Konsultacyjnej ds. Praw Kobiet w Ministerstwie Sprawiedliwości, Równości i Zarządzania. W latach 2012–2017 pomogła założyć Centrum Zasobów Cottonera na Uniwersytecie Maltańskim jako stanowisko uniwersyteckie w ubogim społecznie obszarze. Ten projekt zdobył nagrodę EPALE 2016 za zaangażowanie społeczności. Jej publikacje koncentrują się na rozwoju społeczności oraz kwestiach związanych z płcią i sprawiedliwością społeczną. Brała również udział w wielu projektach UE, a mianowicie GEPARD (Erasmus +), GenderAction (Horyzont 2020) i reSEArch-EU (Horyzont 2020). Jako przewodnicząca Komitetu ds. Równości Płci i Różnorodności Seksualnej (do 2020 r.) pomogła zaprojektować i wdrożyć Plan Równości w Uniwersytecie Maltańskim.