Trwa rekrutacja na Uniwersytet Śląski Dzieci!

Uwaga pasjonaci naukowych przygód!
Rozpoczęliśmy rekrutację studentów na nadchodzący rok akademicki 2024/2025!

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wykładach, seminariach, warsztatach i laboratoriach, w grupach Poszukiwaczy (5-6 lat), Odkrywców (7-9 lat), Młodych Naukowców (10-12 lat) oraz Ekspertów (13-15lat).

W naszej ofercie nie zabraknie także grup twórczych, w których dzieci i młodzież będą mogły zgłębiać zainteresowania naukowe, kulturalne i artystyczne.

Pamiętamy także o propozycji wykładów dla rodziców/opiekunów oraz seminariów rodzinnych stacjonarnych i wyjazdowych.

Uniwersyteckie spotkania z nauką rozpoczniemy już w październiku, uroczystą inauguracją roku akademickiego, podczas której, nowi uczestnicy zostaną pasowani na studentów Uniwersytetu Śląskiego Dzieci!

Zaproszenia na uroczystość prześlemy drogą mailową.

Szanowni Rodzice!

Jeśli Wasze dziecko jest ciekawe świata i chcecie, by rozwinęło swoją kreatywność, dobrze się przy tym bawiąc, zapiszcie je na Uniwersytet Śląski Dzieci.Nieznany obiekt

Przystąpić do wybranej grupy studentów można w dowolnym momencie roku akademickiego. Wszystkie informacje organizacyjne znajdują się w zakładce „Zapisy/Rekrutacja”:

Dodatkowe informacje można także uzyskać pod wskazanym numerem telefonicznym oraz pocztą e-mail, zamieszczonymi w zakładce „Kontakt”.

Dlaczego warto wybrać Uniwersytet Śląski Dzieci?

1. UŚD jest członkiem założycielem The European Children’s Universities Network EUCU.NET
  2. jesteśmy najstarszym i największym uniwersytetem dzieci na Śląsku;
  3. zajęcia prowadzone są tu przez pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego, a także naukowców i specjalistów z zaprzyjaźnionych uczelni krajowych i zagranicznych;
  4. zapewniamy dzieciom i młodzieży naukę pełną wrażeń: odkrywamy świat, bawimy się, doświadczamy,  pokazujemy naszym studentom bogactwo świata nauki;
  5. wspieramy w rozwijaniu pasji i zainteresowań.

Do zobaczenia!

Dziekanat Uniwersytetu Śląskiego Dzieci